Bitkiler

Aloe Vera Faydaları

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Bütün otları şimdiye kadar inceledim fakat Aloe Vera‘nın doğanın en etkileyici şifalı bitkisi olabildiğine inanıyorum.

Aloe Vera folik asit, kolin, B1, B2, B3 (niasin), B6, A, C ve E de dahil olmak üzere pek çok vitamin içerir. Aloe Vera B12 içeren bir kaç bitkiden biridir. Aloe Vera’da bulunan minerallar şunlardır; kalsiyum, magnezyum, çinko, krom, selenyum, sodyum, demir, potasyum, bakır, manganez. Amino asitler protein yapı taşlarıdır. İnsan vücudunda yaklaşık 22 amino asit ve bu 22 amino asitten 8’i temel amino asit olduğu söylenmektedir. Vücudumuza gerekli olan amino asit miktarını Aloe Vera karşılayabilmektedir. Aloe Vera aynı zamanda yağ asiti içeren etkileyici bir bitkidir. Bu yağ asitleri, hasımsızlığı gidermede büyük rol oynarlar.

aloe vera ile ilgili görsel sonucu

Bilimsel araştırmalar, Aloe Vera‘nın polisakkaritler için güçlü bir bağışıklık düzenleyici olduğunu söylüyor. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi, kanser tümörlerini ortadan kaldırıyor.

Düzenli olarak Aloe Vera kullanılması, eklem iltihablarını hafifletir. Cilt hastalıkları içinde en sık rastlananı, bebeklerde görülen “atopik” için Aloe Vera‘nın çok faydalı olduğu bilinir. Bununla birlikte astım hastalığına karşı Aloe Vera kullanın.

İşte Aloe Vera‘nın Etkili Rol Oynadığı Hastalıklar:

  • Mide Rahatsızlıkları
  • Atopik Dermatit
  • Kanser Tümörleri
  • Crohn Hastalığı
  • Şeker ve Kolesterol
  • Deri Hastalıkları

İbni Sina’nın “El Kanun Fi’t Tıp” adlı kitabında adı geçen bu bitkiyi, Christoph Colomb, vazgeçilmez dört besin maddesinden biri olarak tanımlar. Mahatma Gandi ise uzun süren oruç dönemlerinde Aloe Vera‘dan çok yararlandığını belirtir. Eski papirüslerde Mısır Kraliçesi Nefertiti ve Kleopatra’nın da sağlık ve güzelliklerini bu bitkiye borçlu olduklarını anlatır.

500’den fazla türü olan Afrika kökenli Aloe Vera, ülkemizde “Tıbbi Sarısabır” olarak bilinir. Günümüzde , ABD, Meksika, Doğu Afrika ve Japonya’da onbinlerce dönüm alanda, Aloe Vera üretimi yapılmaktadır. Görünüş olarak kaktüse benzesede zambakgiller familyasını mensuptur. Dolayısıyla bizim soğan ve sarımsağımızla akrabadır. Ancak, Akdeniz ve Ege Bölgelerinde bazı türleri yetişsede “Barbadensis” adındaki en faydalı türü ülkemizde bulunmaz.

Aloe Vera ağızdan alınarak veya cilde sürülerek kullanılır. İçinde Aloe Vera bulunan ilaçlarıma bakmak istiyorsanız; sehrazataktar.com adresinden öğrenebilir veya 0(212) 618 50 60 telefon numarasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.